Ubytovanie v NP Slovenský kras

Penzión Skalná ruža – zariadenie s certifikáciou VITAJTE CYKLISTI sa nachádza v blízkosti jaskýň svetového prírodného dedičstva UNESCO vo vstupnej bráne Slovenského krasu. Jeho okolie ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok.

Môžete z neho podnikať výlety na hrad Krásnu Hôrku, do kaštieľa v Betliari, do Štítnika so známym gotickým kostolom, do historickej Rožňavy, na románsku rotundu v Šiveticiach, či do obce Gemer, ktorá je kolískou Gemera.

Na dosah sú jaskyne UNESCO: Domica, Aggtelek, Gombasek, Ochtinská aragonitová, Krásnohorská a Dobšinská ľadová jaskyňa.

Penzión je cykloturistickým centrom Slovenského krasu. Je výborným východiskom pre cyklistické túry a pešie túry po okolitých planinách. V okolí je možnosť jazdy na koni a využiť wellness.

Penzión poskytuje celoročné ubytovanie v 2 a 3 lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, WC a sprchovacím kútom. Ku 4 izbám je kompletne vybavená kuchynka (elektrický sporák s rúrou, chladnička, mikrovlnka) a spoločenská miestnosť. V najnovšej časti Gabika čakaju hostí úplne nové izby, vybavené chladničkou, mikrovlnkou, rýchlovarnou konvicou, sušičkou na vlasy. Apartmán Perlovec ma samostatný vchod, vybavenú kuchynku, kúpeľňu s vaňou.

K dispozícií je nová jedáleň, kde sa podávaju raňajky a večere. Pre našich najmenších – a pre pokoj ich rodičov – sú v nej pripravené hračky.

Na dvore je uzavreté neplatené parkovisko, pieskovisko, hojdačky, šmýkačka, krytá terasa, krb, vykurovateľná drevená kaďa a osobitne prenajímateľný domček Roháč.

V objekte je požičovňa bicyklov, turistická informačná kancelária, predajňa potravín, drogérie, ovocia, zeleniny, dennej tlače a časopisov. Penzión je východiskom náučného chodníka Krasové javy Hôrky. Oproti penziónu je letné kúpalisko.

Penzión je súčasťou Rozprávkového kráľovstva Slimáka Kraska. Funguje v ňom rozprávková kancelária, kde ponúkame jednodňové pobyty pre škôlky a pre prvý stupeň ZŠ.

Penzion Skalná ruža je nositeľom ochrannej značky Karsticum.

Turistické informácie

Informácie o okolí, vstupoch do jaskýň..
Turistické mapy, Cyklotrasy, Kontakty, Ceny, Vstupy do jaskýň a múzeí, Poradenstvo

Jedáleň

Strava
Raňajky v cene ubytovania Večera za 8,- € (pre deti 5,- €)

Parkovanie

Parkovanie vo dvore
Pakrovanie je možné vo dvore zadarmo!

Izby rôznych typov

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea.

Trojlôžková izba


Trojlôžková izba

Apartmán Perlovec


Apartmán s vlastným vchodom.

Amenities around the Hotel

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea.

Penzión Skalná ruža Vám poskytuje príjemné ubytovanie na Gemeri. Ak ste zatúžili stráviť Vašu dovolenku v prekrásnom prostredí Slovenského krasu, neváhajte si nás vyhľadať na podstránke s názvom ubytovanie Slovenský kras alebo tiež na regionálnej stránke ubytovanie Gemerská Hôrka. Odporúča nás aj partnerský portál Mega ubytovanie na Slovensku. U nás si vychutnáte peknú prírodu, tiché prostredie a dokonalý relax.